Kozmetik Akupunktur Nedir ?

Genel vücut akupunturu ile vücudun enerji dengesi düzenlendikten sonra, dermise uygulanan özel kozmetik iğneleme tekniği ile kollajen ve elastin yapımı artırılıp, bir nevi vücudun kendi eczanesi kullanılır. Yabancı bir madde cilde enjekte edilmeden,
tamamen doğal mekanizma ile cildin onarımı aktifleştirilir. İnce çizgiler kaybolup, derin çizgiler hafifler, cilt toparlanır. Cildin 5 yıl kadar gençleşip, en önemlisi de düzenli devam tedavileri ile cildin gençliğinin korunması sağlanır. Vücudun sağlığı ve aydınlığı cilde yansır.

KOZMETİK AKUPUNKTUR KİMLERE YAPILIR?

Kozmetik akupunktur, bu işlemin bir plastik cerrahi yöntem olmadığını, ciltteki çizgilerin tamamen kaybolmayacağını kabul eden, cilde yabancı bir madde enjeksiyonu olmadan vücudun kendi onarım sistemlerini kullanarak gençleşme isteği olan, tedavi gereklerine uyan, 30 yaş üzeri hastalara uygulanabilir.

KOZMETİK AKUPUNKTUR UYGULAMALARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

Vücudun ihtiyacı olan suyu bol bol içmek gerekir. Her 25 kilo için 1 litre su tüketimi önerilir. Kişinin kilosuna uygun miktarda suyu içmesi çok önemlidir. Cildi kurutmamak, nemlendirici ürünleri doğru kullanmak önemlidir. Güneşin cilt için zararlı etkilerinden korunmaya özen göstermek gerekir. Düzenli aralıklarla güneş koruyucu kullanımı gerekir. Sigaranın cilde zararı aşikardır. Cildin doğal yollarla onarımı sağlanırken, sigaradan uzak durmak önemlidir.

Kozmetik Akupunktur

KOZMETİK AKUPUNKTUR HANGİ ARALIKLARLA UYGULANIR? KOZMETİK AKUPUNKTUR TEDAVİSİ NE KADAR SÜRER?

5 hafta haftada 2 kez, ardından 2 ay ayda bir kez uygulanmaktadır. Gerçekleşen sağlıklı olma halinin devamı ve cildin tazeliğinin korunması için en az her 4-6 ayda bir, haftada 2 uygulama gerekmektedir. 12 seanslık temel tedaviyi kesinlikle aksatmadan uygulamak önemlidir.

 

Kozmetik Akupunktur Uygulaması